Gaziemir Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Tarafından   2013

gaziemir-emlak-vergisi-sorgulamaİzmir Gaziemir Belediyesi emlak vergisi 1. Taksit son ödeme tarihi 31 Mayıs ,2. Taksit son ödeme tarihi 30 Kasım olup,ödemek istediğiniz emlak verginizi, belediyenizin web sitesinden E-BELEDİYE( Online Belediyecilik uygulaması) linkini tıklayarak emlak vergi borçunuzu sorgulayıp ,kredi kartınızla güvenli bir şekilde online ödeyebilirsiniz..

Gaziemir Belediyesi Emlak Vergisi Ödeme

Emlak vergisini zamanında ödemeyen mükellef geciken taksit için her ay 6183 sayılı kanun hükümlerine göre tespit edilen oranda gecikme cezası ödemek zorundadır. Aylık gecikme faizi 1,9 olup, günlük hesaplamayla uygulanmaktadır.
Emlak vergisini süresinde ödemeyen mükellefler, Vergi Usul Kanununun 376. Maddesine göre, vergilerini ödemek için bir dilekçe ile başvuru yapabilirler.
Emlak Satıldığında yada Devredilmesi Durumunda Ne Yapılmalıdır?
Satılan daire/işyeri/arsa ya da arazinin emlak beyanının kişinin üzerinden düşürülmesi için ilgili belediyeye dilekçe vermek gerekmektedir.Bu durumda emlağın borcu olmadığına ilişkin bir belge talep edilebilir. Emlakın borcu olmadığına ilişkin belgeyi ilgili belediyeden bir dilekçe ile istenebilir.

Gaziemir Belediyesi İletişim Bilgileri
Adres : Akçay Caddesi No:172 Carel AVM Binası 2. ve 3. Kat Gaziemir 35410 İzmir
Telefon : 0 ( 232 ) 999 0 251
Fax : 0 ( 232 ) 252 09 28
E-posta : info@gaziemir.bel.tr
Web : www.gaziemir.bel.tr

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir